terleme-perspi

Etkili Ter Önleyici & Deodorantlar

Neden Perspi?

Hepimiz Terleriz!

Terlemek tıpkı nefes almak gibi vücudun doğal işlemlerinden biridir. Her birimizde 3-4 milyon ter bezi bulunuyor ve sadece 24 saat içinde yaklaşık 11 litre ter üretebiliyoruz. Her ne kadar "Ben terlemem" diye düşünenler olsa da az ya da çok hepimiz terleriz. Perspi, terleme konusunda geliştirdiği uzman ürünlerle size özel çözümler sunuyor.

?

Terleme Nedir? Neden Terleriz?

Terlememizin ana sebebi termoregülasyon, yani vücutta ısı düzenlemesidir. Normal şartlarda vücut ısımız dengededir. Isı dengemiz bozulduğunda terleyerek tekrar dengeleriz. Bu süreç sırasında vücudun ürettiği nem ter bezlerimiz vasıtasıyla cilt yüzeyine taşınır ve havayla temas eden nem vücut ısısını düşürür. Termoregülasyon sırasında açığa çıkan 'ekrin' sıvısı hafif, berrak ve kolay dağılır bir yapıdadır ve nadiren problemler yaratır. Ancak bu durum 'apokrin' adı verilen ter sıvısı için geçerli değildir. Bu sıvı ağır, kokulu ve koyu kıvamlı bir sıvıdır.

?

Ne Zaman Terleriz?

Günün her anında ve her mevsimde; evde, okulda, ofiste, yolda, tatilde… Üstelik bunun için yoğun fiziksel aktivitelerle uğraşmak ya da havanın çok sıcak olması da gerekmez. Spor yaparken olduğu kadar ilan-ı aşk ederken veya patronumuzdan zam isterken, bir topluluk önünde konuşma yapacağımız zaman, hatta baharatlı bir yemekten sonra bile terleriz. Doğduktan 1-2 hafta sonra terleme başlar ve günün her anında vücudun doğal bir tepkisi olarak devam eder.

?

Aşırı Terleme Neden Oluşur?

Nedenli ya da nedensiz aşırı terleme kişinin yaşamını olumsuz etkiler, bireyin duygusal, sosyal ve iş ortamında kendisini kötü hissetmesine neden olur. Sorunlu terleme durumlarının birçoğu direk sıcaklıkla alakalı değildir. Sıcaklık etkileyici bir unsur olsa da çoğu zaman asıl neden, etkilenen bölgelerdeki sinir uçlarına yanlış sinyaller gönderen sempatik sinir sistemi sorunlarıdır. Eller ve ayaklardaki ter bezleri birincil olarak duygusal uyarılarla (stres, aşırı heyecan, utanma, kaygı, sinirlenme) çalışmasına karşılık, koltuk altı terlemesine yol açan ter bezleri hem duygusal hem de ısı düzenleme uyarılarıyla çalışır.

?

Perspi-Guard kullanmak zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını engeller mi?

Hayır. Bu yanlış inancın sebebi birkaç yıl önce ortaya çıkan ve kaynağı belli olmayan e-posta iletilerdir, bu e-postalardan yola çıkarak birkaç gazetede de haberler yayınlanmıştır. Uzmanlar bu yanlış iddiayı aşağıdaki gerçeklere dayanarak reddetmektedirler:
1. Vücut, toksinleri ter aracılığıyla atmaz.
2. Antiperspirant deodorantlar vücudun terleme kapasitesini değiştirmez.
Vücudumuzdaki toksinlerin %95'i karaciğer ve böbrekler aracılığıyla atılır. Terlemenin amacı toksinleri atmak değil, vücut ısısını düzenlemektir. Terin içinde toksinler değil su, tuz ve yağ bulunur. Vücudumuzda farklı yerlerde toplam 3 ile 4 milyon arası ter bezi vardır, Perspi-Guard'ı kullandığınız bölgeden çıkamayan ter vücudun başka bir bölgesinden çıkar yada idrar yoluyla atılır.
Kol altlarındaki ter bezleri vücudun ürettiği terin sadece %1'ini oluşturur. Çabuk buharlaşmadığı için koltuk altlarımızdaki ter bizi daha çok rahatsız eder ve bu yüzden en çok bu bölgeden terlediğimizi düşünürüz. Ancak Perspi-Guard kol altlarından ter salgılanmasını geçici olarak engeller ama vücudun genel ter dengesini etkilemez.

?

Perspi-Guard Sprey dermatolojik testlerden geçirilmiş midir?

Bağımsız kuruluş Cosmetic Test GmbH tarafından Almanya'da ürün ile yapılan Dermatolojik testlerde…
• Gözlemlenmiş herhangi bir yan etkisi olmadığı,
• Ciltte alerjik bir reaksiyona sebep olmadığı,
• Dermatolojik olarak güvenilir olduğu kanıtlanmıştır.

?

Perspi-Guard Sprey gerçekten 5 güne kadar terlemeyi önlüyor mu?

DC DERMA CONSULT GmbH tarafından Almanya'da yapılan klinik testler sonucunda Perspi-Guard'ın ;
• Tek kullanımla 5 gün'e kadar terleme ve ter kokusunu önlediğini
• Uygulandığı bölgede uzun süre etkili kuruluk sağladığını göstermiştir.

?

Perspi-Guard Spreyi diğer deodorantlardan ayıran özelliği nedir?

Perspi-Guard, bir deodorant değil antiperspirant yani terlemeyi önleyici bir üründür. Terleme ve ter kokusunu önlemede maksimum güçte etki gösterir. Koku içermez.

?

Perspi-Guard Sprey ile birlikte başka bir deodorant kullanabilir miyim?

Evet, Perspi-Guard kokusuzdur, Perspi-Guard dan sonra deodorant kullanılabilir.

?

Perspi-Guard'ı hem erkekler hem bayanlar kullanabilir mi?

Perspi-Guard uniseksdir. Hem erkekler ve bayanlar kullanabilir.

?

Perspi-Guard Sprey ne kadar sürede etki eder?

Perspi-Guard maksimum güçlü ter önleyicinin etkisi ertesi gün hissedilmeye başlar ve cilt yapısına bağlı olarak terlemeyi 3 veya 4 günde geçirir. Daha sonra ise haftada 1 ya da 2 kez uygulamanız yeterli gelecektir.

?

Bir kutu Perspi-Guard Sprey ne kadar zaman yeterli olur ?

Perspi-Guard uzun süre kullanabileceğiniz ekonomik bir üründür. 1 kutu Perspi-Guard'ı 4 ila 6 ay arasında kullanabilirsiniz. Bu süre kullanıma bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.