terleme-perspi

Etkili Ter Önleyici & Deodorantlar

Perspi Hakkında

Hepimiz terleyen canlılarız. Her birimizde 3-4 milyon ter bezi bulunuyor ve sadece 24 saat içinde yaklaşık 11 litre ter üretebiliyoruz.

Terlememizin ana sebebi termoregülasyon, yani vücutta ısı düzenlemesidir. Bu süreç sırasında vücudun ürettiği nem ter bezlerimiz vasıtasıyla cilt yüzeyine taşınır ve havayla temas eden nem vücut ısısını düşürür.

Terlediğimizde vücudumuz iki tür sıvı açığa çıkarır: tüm vücudumuzun üzerinde görülen ve vücut sıcaklığımızı düzenleyen berrak, kokusuz bir sıvı olan ekrin ve koltuk altı bölgesindeki bezlerin ürettiği daha akışkan bir madde olan apokrin. Ekrin sıvıları gibi apokrin sıvıları da kokusuzdur, ancak cilt yüzeyindeki bakteriler harekete geçip sıvıdaki enzimleri parçalara ayırarak hepimizin terlemeyle bağdaştırdığı o rahatsız edici kokunun ortaya çıkmasını sağlar.

Dünya nüfusunun yaklaşık %40'ı aşırı terleme ve koku problemi çekmektedir. Şiddetli şekilde yaşanan aşırı terleme durumları klinik olarak 'Hiperhidroz' tanımıyla ifade edilmektedir ve bu durum, hayatın her anında bir yetişkinin vücudundaki tüm bölgelerde etkisini gösterebilir.

Terleme ve ter kokusu probleminden dolayı, birçok insan gün boyunca kat kat giydikleri koyu elbiselerin içine saklanır, ya da kollarını vücutlarına yapıştırarak dolaşır. Perspi terleme ve koku önleme ürünleri serisi huzursuz edici ve genelde yaşamı kısıtlayıcı nitelikte olan bu yaygın durumu ortadan kaldırmak için ihtiyacınıza özel farklı seçenekler sunmaktadır;

• Perspi Guard Maksimum Güçte Ter Önleyici
• Perspi Guard Alüminyum & Alkol İçermeyen Hidrojel
• Perspi Rock %100 Doğal Deodorant
• Perspi Shield Koltukaltı Ter Pedleri
• Perspi Guard Vücut Şampuanı

Perspi ter önleyicinin normal ciltlerde koltuk altı, el ve ayak gibi sorunlu alanlara uygulanması vücuda hiçbir zarar vermez.

Perspi ter önleyici ürünleri Avrupa Kozmetik Direktiflerine ve standartlarına uygun bir şekilde ISO 9001 / GMP koşullarına harfiyen uyularak üretilmiştir. Ürünün etkinliği ve güvenilirliği bağımsız uzmanlarca dermatolojik olarak (alerji / cilt reaksiyonu) test edilmiştir.

Perspi ter önleyici ürünleri İngiltere'den ithal edilmektedir.

Problemin Yaygınlıkla Yaşandığı Alanlar